Windows 7 – zapomniałem hasła – co zrobić?

Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła - Windows 7 ?

W dzisiejszych czasach, niemalże do każdej rzeczy potrzebne jest nam odpowiednie hasło czy też pin. W wielu wypadkach, możemy je nadać samodzielnie. I tak jest też w przypadku hasła do systemu operacyjnego Windows 7. Jednak, mimo tego, że sami owe hasło nadamy, może się zdarzyć sytuacja, że wyleci nam z głowy jak ono brzmi, a nie zostało przez nas nigdzie zapisane. Dla większości z nas pojawia się wtedy ogromny problem. Jak uruchomić swój komputer, gdy nie mamy do niego hasła!

Plan A

Na całe szczęście jest to problem, z którym jesteśmy sobie w stanie poradzić. Mamy tutaj dwie możliwości. Możemy posłużyć się płytą instalacyjną naszego systemu. Po jej włożeniu uruchamiamy komputer – powinien się nam wyświetlić instalator programu- wtedy postępujemy już zgodnie z jego instrukcją. Co jednak, gdy owy instalator się nie uruchomi? Mamy drugą możliwość.

Plan B

Musimy sprawdzić, czy nasz komputer bootuje z napędem. Zrobimy to w ustawieniach biosa i aby tego dokonać, trzeba wcisnąć klawisz F2 w czasie uruchamiania się komputera. Jak już system bios się uruchomi, musimy ustawić napęd CD/DVD jak pierwszy. Wtedy otworzy się już instalator i następne kroki wykonujemy z jego instruktarzem.
Utrata hasła do systemu nie musi być dla nas bardzo kłopotliwa. Oczywiście wtedy, gdy wiemy co zrobić, aby do systemu się dostać.