Jak przyspieszyć internet ?

predkosc 1

Bez względu na to jak łączysz się z internetem oraz posiadasz łącze i tak pewnie będzie zbyt wolne. Obojętnie czy korzystamy z najnowszych łączy czy też nadal korzystamy z modemu chcemy aby szybciej ładowały się strony, filmiki buforowały, a piosenki odtwarzały jest na to kilkanaście sposobów o których opowiemy w poradniku. Zdarzyć się może sytuacja w której sami jesteśmy winni że nasz internet nie działa z pełną mocą. Obecnie usługodawcy oferujemy bardzo dobre prędkości internetu i to za okazyjne pieniądze ”walka o klienta” oczywiście, jednak nie którym nadal jest za mało więc pomożemy podkręcić wasze internet.

Metoda nr.1

Wchodzimy w start i uruchom (w Windows 7) wpisujemy na dole gpedit.msc następnie pojawi nam się okienko po lewej stronie wyszukujemy Konfiguracja Komputera i klikamy w Szablony administracyjne. Następnie klikamy w Sieć i harmonogram pakietów QoS. Kolejny krok to kliknij prawym przyciskiem myszy na Ogranicz rezerwalną przepustowość i naciskamy Edycja. Pojawi nam się nowe okno zaznaczamy Włączone i w polu Limit Przepustowości % wpisujemy 20. Następnie klikamy Ok i restartujemy komputer.

predkosc 1

Metoda nr.2

Jeżeli korzystamy z urządzeń mobilnych w domu i podłączamy się do sieci bezprzewodowej to również nasz internet będzie wolniej chodził, nawet jeżeli nic nie robimy na smartphonie. Dlatego zaleca się aby odłączać się od sieci wi-fi jeżeli nie korzystamy z niej za pośrednictwem telefonu lub innego urządzenia.

Metoda nr.3

W sytuacji gdy korzystamy z laptopa w innym pomieszczeniu domu niż ustanowiony jest router również ma to wpływ na prędkość internetu. Zauważyć można to u dołu ekranu ikonka z zasięgiem pokaże nam czy znajdujemy się w odpowiedniej odległości od routera.

Metoda nr.4

Jednym z powodów dla którego nasz internet nie jest tak szybki jak powinien to sprzęt. Gdy nasz router lub karta sieciowa jest zbyt słaba mogą pojawić się problemy z uzyskaniem prawidłowej prędkości. W takiej sytuacji będzie konieczna wymiana routera lub innego urządzenia które umożliwi nam uzyskanie szybszego łącza.

Metoda nr.5

Usuń nie potrzebne zakładki ze swojej przeglądarki oraz wtyczki które nie są przez Ciebie używane. Dzięki pozbyciu się nie używanych lub bardzo rzadko zakładek powinno przyspieszyć ładowanie stron. Gdy korzystasz z wielu witryn dość często możesz utworzyć plik i tam wklejać linki do ulubionych stron. Pozbądź się także wszystkiego rodzaju pluginów w swojej przeglądarce aby uzyskać dodatkowe przyspieszenie internetu.

Metoda nr.6

Regularnie czyść swój komputer różnego rodzaju programami np. CClaner który bardzo szybko usuwa pliki cookies, niepotrzebne pliki z rejestru itd. Są również inne podobne programy świetnie nadające się do szybkiego czyszczenia systemu. Przeskanuj również system programem antywirusowym wiele razy wirusy i inne złośliwe oprogramowanie jest przyczyną wolnego działania internetu.

Metoda nr.7

Usuń nie potrzebne programy, dodatki i inne rzeczy które są zbędne na komputerze. Jeżeli nasz system jest przeciążony przez oprogramowanie, zaczyna zwalniać swoją pracę to przenosi się to również na działanie internetu. W przypadku działania stron, czy ładowaniu się plików multimedialnym zmiany są bardzo odczuwalne. Najlepiej posiadać na komputerze najpotrzebniejsze programy które są przez nas regularnie używane.