Czyszczenie dysku – zwalnianie miejsca w systemie Windows XP

Czyszczenie dysku – zwalnianie miejsca w systemie Windows XP

Każdy posiadacz komputera wie, że system po jakimś czasie ulega zaśmieceniu, co przekłada się na znaczne spowolnienie jego pracy. Dzieje się ta nawet wtedy, kiedy starannie dbamy o nie zaśmiecanie dysków usuwając zbędne rzeczy na bieżąco. Problem spowolnienia jednak nie znika. Co zatem źle robimy?

Usuwanie śmieci

Problem w tym, że mało kto z nas usuwa tak naprawdę wszystko to, co zbędne. Dzieje się tak dlatego, że zapominamy na przykład o usuwaniu plików ukrytych, tymczasowych, które nasz komputer zaśmiecają systematycznie. Jest na całe szczęście łatwy sposób na zlikwidowanie tegoż problemu.

Czyszczenie przez Eksplorator

Mianowicie, wystarczy otworzyć Eksploratora Windows. Tam w Menu Narzędzia znajdziemy Opcje Folderów. Przechodząc na zakładkę Widok, w pole Zaawansowane gdzie powinno być zaznaczone: pokaż ukryte pliki i foldery. Nie zapominajmy też o czyszczeniu folderów z plikami tymczasowymi. Warto także wyłączyć funkcje hibernacji. Każdy z nas chyba również wie, że opróżnianie na bieżąco kosza jest podstawą.
Nie zaśmiecajmy także naszych komputerów zbędnym, nieużywanym przez nas oprogramowaniem. Jeśli chcemy, aby nasz komputer nie spowalniał, zadbajmy także o systematyczne usuwanie historii przeglądania, jak i usuwanie historii aktualizacji Windows. Te, zajmujące niewiele czasu zabiegi spowodują, że nasz sprzęt będzie działał znacznie szybciej.
Windows 8 – brak „menu Start”? Znamy wyjście !
Każdy posiadacz komputera z oprogramowaniem Windows 8 przeżył nie małe zdziwienie pierwszy raz go uruchamiając. Na pewno w stan konsternacji wprawił wszystkich fakt, że nie ma tutaj menu start.